224
Jānis Lūsis
1320 €
Semināros klātienē varētu piedalīties 30 – 40 interesenti, savukārt semināru informatīvais apkopojums kopā ar foto reportāžu vēlāk tiktu izplatīts interneta vidē. Vēlos, lai arī citi dabīgās būvniecības interesenti, kas vēl nav guvuši savu iedvesmas dzirksti rīkoties, varētu šajos semināros un darbnīcās iegūt vērtīgu, praktisku un motivējošu informāciju par iespējām būvniecībā izmantot viegli pieejamus, lētus un dabīgus/ekoloģiskus materiālus. Taču ļoti būtiski ņemt vērā, ka dabīgās būvniecības temats jau ne tuvu nav saistīts tikai ar celtniecību vien – šis princips jau pašos pamatos ietver saudzīgu attieksmi pret apkārtējo vidi un ikviena veida resursiem, sākot no būvmateriāliem, beidzot ar ūdeni, elektrību, siltumenerģiju, gaisa piesārņojumu un tā tālāk. Turklāt cilvēks, pievēršoties šādai “zaļajai” filozofijai, patiesībā iekšēji mainās arī pats un sāk domāt zaļāk, atbildīgāk un, nenoliedzami, arī atvērtāk. Cilvēks, kas kaut par pāris centimetriem vairāk pietuvojas dabai, arī pats kļūst dabiskāks un pozitīvāks. Un tieši tas ir tas, ka mūsu valsts sabiedrībai noteikti nāktu par labu.
Trīs nedēļas nogalēs ar pieaicinātiem vieslektoriem ieplānots rīkot šādus seminārus: ekoloģiskās būvniecības filozofija un psiholoģija; mājvietas izvēle vidē un mājas ievietošana āderu tīklā; dabīgās būvniecības iespējas un metodes Latvijā; smilšu maisu mājas celtniecība; salmu mājas celtniecības metodes; praktiskā darbnīca – salmu ēkas sienu celšanas metodes no presētu salmu ķīpām; praktiskā darbnīca – salmu ēkas sienu apmetuma veidošana no māla/smilšu javas, iestrādes metodes, noslēguma kārtas krāsu variācijas.
Būvēt no dabīgiem materiāliem var ikviens, neatkarīgi no savas profesijas un agrākajām iemaņām! Vajag tikai vēlēties mācīties un darīt!
Šeit var aplūkot video no Eiropā lielākā salmu ēku celtniecības interesentu semināra (European Straw Bale Gathering 2009):