456
Голоса

Инициатор проекта

Iveta Supe

Место

Сумма проекта

1063 EUR

Uzvedums bērniem "Trīs sivēntiņi un vilks"

Uzvedums paredzēts kā izrāde-spēle jaunāko klašu un pirmsskolas vecuma bērniem. Izrāde būs koša, atraktīva un ļaus bērniem līdzdarboties stāsta notikumos. Kā spēles laukumu varēs izmantot gan skolas zāli, gan pagalmu. Bez ierastajiem tēliem - 3 Sivēntiņiem un Vilka - darbībā piedalīsies arī divi Rūķi, kas būs stāstnieki, spēles vadītāji, kuri iesaistīs publiku un virzīs darbību. Bērni kopā ar Rūķiem piedalīsies Sivēnu māju veidošanā, meža un tā iemītnieku atdarināšanā, imitēs Vilka „pūtienus” un Sivēnu „drebēšanu”. Dzīvojot un darbojoties līdzi Sivēnu gaitām, skatītāji varēs gan radoši izpausties, gan vērtēt draisko Sivēnu un savu rīcību. Prieks par labi paveiktu darbu – sajūta, kas pavadīs mājās pēc izrādes mazos skatītājus.

Uzveduma pirmizrāde paredzēta XII Latvijas amatierteātru salidojumā Balvos, kas notiks no 16. līdz 18. jūlijam 2010. gadā. Uzvedumu iestudēs teātra studijā „Kabitelis”, kur darbojas gan skolēni, gan studenti un jaunieši, kas pēc mācībām atgriezušies dzimtajā novadā, un kuriem ir pieredze pasākumu veidošanā, vadīšanā.

Ar šī projekta palīdzību plānots veicināt mūsdienīgu, unikālu, bērnu auditorijai piemērotu formu attīstību teātrī. Teātra apmeklējumi, jo īpaši tādi, kas liek bērniem pašiem līdzdarboties, nevis tikai vērot, sniedz daudz labuma bērna attīstībā un audzināšanā:

1. Teātra izrādē nemitīgi notiek koncentrēšanās un domāšana, tādējādi izrādē piedalās gan bērna prāts, gan ķermenis, ja bērns darbojas uz skatuves.
2. Teātris attīsta radošo garu un iztēli. Iztēle ir visas dzīves mācība. Teātris palīdz attīstīt individualitāti, izteikt savas jūtas.
3. Teātris māca vienkārši dzīvot, ko var pielīdzināt reālajai dzīvei, kad ir jāiet, jādara, jārunā, jābūt sabiedrībā.
4. Teātris iemāca precizitāti, kārtību un savākšanos.
5. Teātris veicina sabiedriskumu.
6. Teātris sniedz iespēju iemācīt bērniem ko dzīvei nepieciešamu, vai attīstīt kādu īpašību, piemēram, pacietību, interesantā un interaktīvā veidā- ar krāšņu tēlu palīdzību.

Вернуться ко всем проектам
58 Комментарии

Инициатор