1239
Balsis

Projekta iesniedzējs

Viesturs Lūsis

Vieta

Liepāja

Projekta summa

2843 EUR

Veidosim Skautu un Gaidu vienību Liepājā

Kas es esmu? 

Sveiki, mani sauc Viesturs Lūsis. Es esmu visu savu mūžu (20 gadi) nodzīvojis Rīgā. Vairāk kā pusi sava mūža esmu darbojies skautu un gaidu organizācijā. Sākotnēji, kā mazs ķipars, kurš ar vislielāko entuziasmu apmeklēja visus pasākumus - pārgājienus, piemiņas pasākumus, talkas, nometnes u.c., kuros guvu neticami daudz prieka, dzīves pieredzes, zināšanas un atbildības sajūtu. Atbildības sajūtu tik daudz, lai jau 15 gados uzrakstītu savu pirmo projektu, lai saņemtu finansējumu no Eiropas savienības Kurzemes izpētīšanai, tik daudz, lai jau 16 gados sāktu patstāvīgi vadīt nodarbības jauniešiem, organizēt pasākumus un nometnes. 

Kāpēc Liepāja? 

Tagad es esmu pārcēlies uz Liepāju. Kapēc to darīju? Viens no maniem dzinuļiem bija tas, ka es vēlējos uzsākt jaunas skautu un gaidu vienības darbību, lai Liepājas jauniešiem būtu iespējas izbaudīt šī pilsētas potenciālu, attīsto aktīvu un atbildīgu vietējo kopienu, izmantojot pārsvarā āra dzīves metodes - braucot ar laivām, ejot pārgājienos, laižoties pa virvēm u.c. 

Resursi

Tā kā mūsu darba metode ir “learning by doing” jeb mācīties darot, tad mums ir nepieciešams dažāds inventārs, lai varētu praktiski visu izmēģināt un iegūt empīrisku pieredzi. 

Skautisms un gaidisims nes brīvprātīgā darba ideju, līdz ar to jaunās vienības darbu es orgaizēšu brīpvprātīgi, no savas brīvas gribas un pārliecības. Teplas pirmajai sezonai jau ir atrastas, vēl tik ir nepieciešams vienības pamatinventārs – tam ir nepieciešami finanšu resursi, lai varētu iegādāties tādu inventāru kā, piemēram, virves, cirvjus, zāģus, materiālus nodarbībām, saimniecisko inventāru, laivas u.c. 

Sabiedrības un indivīda ieguvumi pa vecuma grupām būs šādi: 

1) Roveri/lielgaidas/vadītāji/ vad. vietnieki (17-.... gadi) 

1. Attīsta saskarsmes un komunikācijas prasmes 
2. Iegūst iemaņas dažādu pasākumu organizēšanā un plānošanā 
3. Iegūst iemaņas darbā ar jauniešie. 
4. Iegūst iemaņas komandas veidošanās un saliedēšanā 
5. Palielina savu konkurētspēju darba tirgū 
6. Iegūst zināšanas dažādās dzīvē prakstiski noderīgās jomās, piemēram, kā pareizi uzrakstīt CV vai kā pagatavot garšīgas maltītes 
7. Gūst zināšanas un iemaņas daudzos ekstrēmos sporta veidos, piemēram, niršanā, airsoftā, krāčošanā u.c. 

2) Skauti un gaidas (12-16 gadi):

1. Iemācas sadarboties un strādāt komandā. 
2. Iegūst uzticamus, patiesus draugus 
3. Iegūst daudz dažādu zināšanu un praktisku iemaņu dažādos āra dzīves elementos, piemēram, laivošanā, klinšu kāpšanā, slēpošanā, kā rīkoties dažādās krīzes situācijās u.c. 
4. Pilnvērtīgi un veselīgi pavadīts brīvais laiks 
5. Tiek veicināta patriotiskā un pilsoniskā izaugsme 
6. Apzinās savas iespējas brīvprātīgajā darbā, kā aktīvs savas kopienas iedzīvotājs 

3) Mazskauti un guntiņas (8-12 gadi) 

1. Saturiski pavadīts brīvais laiks 
2. Iegūst teorētiskas un praktiskas zināšanas par dabā notiekošajiem procesiem 
3. Iegūst zināšanas par savu atbildību pret sevi, savu veselību, ģimeni un sabiedrībā 

Es ļoti ceru uz sabiedrības un Tavu atbalstu šim projektam, lai kopīgi mēs varētu Liepājā atjaunot skautu un gaidu kustību, lai šo valsti padarīt par skaistāku vietu, kur dzīvot, ieguldot mūsu bērnu un jauniešu attīstībā.
Atpakaļ uz visiem projektiem
29 Komentāri

Iniciators