4209
Balsis

Projekta iesniedzējs

RD IKSD BJC Rīgas Skolēnu pils

Vieta

Itālija

Projekta summa

2746 EUR

Folkloras kopas Kokle dalība Treviso 22. starptautiskajā folkloras festivālā Itālijā

Jauniešu folkloras kopa Kokle darbojas Rīgas Skolēnu pilī un ir viena no viskuplākajām folkloras draugu kopām Latvijā. Šeit trijās vecuma grupās darbojas vairāk kā 50 bērnu un jauniešu. Dalība folkloras kopā ir bezmaksas, lai šeit darboties varētu jebkurš, kurš to vēlas. Kokle labprāt piedalās dažādos labdarības pasākumos, kā arī muzicē kopā ar draugiem no citiem Rīgas Skolēnu pils pulciņiem, koriem un deju kolektīviem. Laikā no 2010.gada septembra dažādos sastāvos Kokles dalībnieki ir priecējuši skatītājus dažādās Latvijas vietās 62 reizes. Folkloras kopa gadu gaitā ir sarūpējusi krāšņus tautas tērpus, atsevišķas detaļas tiem dalībnieki ir gatavojuši paši.
Kokle ir daudzpusīga grupa un savā pūrā ir sakrājusi gan visu Latvijas etnogrāfisko novadu tautas dziesmas, gan iemācījusies dziedāt tās vietējās izloksnēs un dziedāšanas manierēs. Jaunieši katrs pieprot vairāku tautas instrumentu spēli, muzicē un prot improvizēt. Kokle ir viena no retajām folkloras kopām Latvijā, kas augstā līmenī var gan dziedāt, gan muzicēt, gan dejot, iet rotaļās, kā arī organizēt un vadīt dažādus tradicionālās kultūras pasākumus. Regulāri piedaloties dažādos folkloras festivālos, jaunieši ir apguvuši prasmi komunicēt un ar lielu atbildības sajūtu dalīties savā tradīciju tālāk nešanā arī ārzemju publikai. Kokles tradicionālo danču meistardarbnīcas parasti festivālos ieilgst, jo visi skatītāji ar milzīgu sajūsmu un azartu apgūst un dejo mūsu tradicionālās dejas.
Pēdējā laika folkloras kopas spilgtākās aktivitātes ir CD Tur man mūžam neapnika ierakstīšana un izdošana, uzstāšanās Mūzikas ierakstu Gada balvas pasniegšanas ceremonijā Nacionālajā teātrī, koncerti Labklājības ministrijai, prezidenta Zatlera kundzei Brīvdabas muzejā, kā arī iespēja X skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos uzstāties kā tautas muzikantu grupai Mežaparka estrādē, bet viena no kopas dalībniecēm šeit dziedāja kā folkloras priekšnesuma viena no solistēm.
Patreizējā finansiālā situācija jauniešiem, kuri pārsvarā ir studenti un skolnieki no vairāku bērnu ģimenēm, pašiem apmaksāt visus ceļa izdevumus ir neiespējami, tāpēc ir rakstīti projekti un lielākā summas daļa savākta, šobrīd pietiek naudas autobusa īrei, festivāla dalības maksai, apdrošināšanai un viesnīcām, bet nepietiek naudas degvielai un ceļa nodokļu segšanai, tāpēc lūdzam jūsu atbalstu.
No mūsu puses koncerts rudenī ar kārtīgiem dančiem noslēgumā garantēt

Atpakaļ uz visiem projektiem
65 Komentāri

Iniciators