Bezmaksas suņu apzīmēšanas un reģistrācijas dienas četros Latvijas novados.

11.11.2016

Sociālās kampaņas ietvaros organizē bezmaksas
suņu apzīmēšanas un reģistrācijas dienas četros Latvijas novados

 

"4finance fonds Labie Darbi" sadarbībā ar nodibinājumu „Dzivniekupolicija.lv” no 1. novembra līdz 14. novembrim organizē sociālo kampaņu, kuras ietvaros četros Latvijas novados suņu īpašniekiem ir iespēja bez maksas apzīmēt un reģistrēt savu mājas mīluļi.

 

Pēdējā laikā sabiedrībā ir aktualizējies jautājums par nepieciešamību apzīmēt (čipēt) mājas (istabas) dzīvniekus un reģistrēt tos vienotajā Lauksaimniecības datu centra (LDC) datu bāzē. Mājdzīvnieku čipēšana ir vitāli svarīga, jo tas ir veids, kā mazināt dzīvnieku nokļūšanu patversmēs un bezatbildīgu dzīvnieku pamešanu likteņa varā. Taču patlaban dzīvnieku čipēšana ir maksas pakalpojums, ko var veikt tikai veterinārārsti, līdz ar to liela sabiedrības daļa to nevar atļauties.  Turklāt ne visi  suņu īpašnieki ir informēti par čipēšanas un reģistrācijas procesu, kā arī par ieguvumiem, ko tas sniedz ne tikai dzīvniekam, bet arī pašam saimniekam.

 

Lai informētu sabiedrību par suņu apzīmēšanas priekšrocībām, ieguvumiem, kā arī par pašu procedūru un ar to saistītām izmaksām un aicinātu suņu īpašniekus čipēt savus mājdzīvniekus, "4finance fonds Labie Darbi" sadarbībā ar nodibinājumu "Dzivniekupolicija.lv" organizē sociālo kampaņu. Lai sniegtu suņu saimniekiem ne vien informatīvu, bet arī fizisku atbalstu, kampaņas ietvaros četros Latvijas novados – Rucavas, Tērvetes, Aglonas un Naukšēnu novados - tiks organizētas bezmaksas suņu apzīmēšanas un reģistrācijas dienas, kuru laikā minēto novadu iedzīvotāji ir aicināti apzīmēt un reģistrēt savus mājas mīluļus par brīvu.

 

"Dzīvnieku apzīmēšana ir īpaši sarežģīta lauku iedzīvotājiem, kuriem vetārstu pakalpojumi ir ierobežoti gan attāluma, gan arī izmaksu zinā. Organizējot bezmaksas čipēšanas dienas, mēs vēlamies palīdzēt tieši tiem cilvēkiem, kuriem šīs nozīmīgās procedūras veikšanai ir ļoti ierobežoti resursi, tādējādi gan veicinot suņu apzīmēšanu Latvijas reģionos, gan pasargājot iedzīvotājus no soda, kas, sākot ar 2017. gada 1. janvāri, tiks piemērots neapzīmēto suņu saimniekiem. Ceram, ka ar šīs kampaņas palīdzību mēs spēsim samazināt to suņu skaitu Latvijā, kuri ir bezatbildīgi pamesti!" stāsta "4finance fonds Labie Darbi" vadītāja Jeļena Šļihta.

 

Mājas dzīvnieku apzīmēšana ir nepieciešama vairāku iemeslu dēļ. Galvenokārt, apzīmēts dzīvnieks ir identificējams ar konkrētu personu – īpašnieku un/vai turētāju – kurš ir atbildīgs par dzīvnieku. Pateicoties čipam, pazudušo dzīvnieku būs iespējams ātri atgriezt saimniekam, tādējādi mazinot viņa atrašanos ārpus mājām. Patlaban patversmes ir pārpildītas ar dzīvniekiem bez čipiem, kuru saimnieki nav nosakāmi, un, ja nekas netiks darīts lietas labā, daudzus tūkstošus dzīvnieku var nākties iemidzināt. Kampaņas iniciatori ir par humānu sabiedrību, tādēļ aicina suņu saimniekus būt atbildīgiem un apzīmēt savu suni.

 

Bezmaksas suņu čipēšana un reģistrēšana norisināsies:

-    Naukšēnu novadā 3. novembrī,

-    Tērvetes novadā 4. novembrī,

-    Rucavas novadā 9. novembrī,

-    Aglonas novadā 10. novembrī.

Atpakaļ pie pārējiem ierakstiem
Iniciators

Iedvesmojies labiem darbiem
Facebook!